Koppány Attila festőművész „Színes város” című kiállítása

Koppány Attila festőművész „Színes város” című kiállítása február 25-én nyílt meg Egyetemünk Bécsi úti aulájában. A tárlaton a művész legújabb alkotásai tekinthették meg a látogatók.

A „Színes város” kiállításon bemutatott festmények akril, vászon technikával készültek, és a modern városképi ábrázolás problémakörét járják körbe - különös tekintettel a geometrikus szerkesztésmódra és az intenzív színezésre. A geometrikus síkformák gyakran levegős atmoszferikus háttér elé kerülnek és a sík és tér együttes megjelenítésére tesznek kísérletet. Ezáltal bizonyos, ma már ortodoxnak tekinthető merev képalkotási szabályok feloldását célozzák. A képek erőteljes hangsúlyos színezése indokolja a tárlat „Színes város” címét.

A kiállítás megnyitóján köszöntőt mondott Dr. Gáti József általános rektorhelyettes, a kiállítást Feledy Balázs művészeti író nyitotta meg. A rendezvényen az Óbudai Egyetem hallgatója, Majoros Hédi előadásában hangzott el Bach g-moll hegedűszonátájának I. és IV. tétele.

2019/02/25 - 15:00 to 2019/03/31 - 15:45

Bécsi út 96/b