Hírek

Koppány Attila festőművész „Színes város” című nagyszerű festménysorozatából kiállítás nyílt az Óbudai Egyetemen kiállítóterében. Február 25. volt az ünnepélyes megnyitó napja és egyben a művész születésnapja is, így a kiállítás kettős ünneplésre adott okot. A festményeket az Egyetem Bécsi úti Campusának aulájában március végéig tekinthették meg az érdeklődök.
Az Óbudai Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), valamint az ELTE Együtt a Környezettudatos Szemléletért csoport közös szervezésében „Felsőoktatás az élhető jövőért” címmel, kétnapos konferencia kezdődött 2019. április 10-én. A szakmai rendezvény első napja és egyben megnyitója is az Óbudai Egyetemen zajlott.
10 évvel ezelőtt indult útjára a CLOOS-ÓE-Bánki Kar Szimpózium sorozat, mely évről-évre nagyszámú érdeklődő mellett a hegesztés szakterület legújabb ismereteit, fejlesztési eredményeit mutatja be a résztvevők számára.
Az Óbudai Egyetem históriája során, neves történelmi dátumait tekintve 2019-ben számos kerek évfordulóról emlékezik meg. Egyetemünk a szellemi örökség ápolására, a jelentős évfordulók méltó megünneplésére a 2019-es esztendőt Jubileumi évvé nevezte ki, és „140 év a gazdaság és a tudomány szolgálatában” címmel ünnepségsorozatot szervezett.
A jubileumi év keretében az Óbudai Egyetem adott otthont a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia keretében az Informatika Tudományi Szekciónak 2019. április 16-18. között.
Hatalmas iparági érdeklődés kíséretében zajlott a negyedszázados jubileumi PLC verseny.
2019. április 16-18. között az Óbudai Egyetem adott otthont a kétévente megrendezett hallgatói tudományos seregszemlének, a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Had-és Rendészettudományi Szekciójának.
Bánki Donát 1859. június 6-án született a Komárom megyei Bakonybánkon. A korának kiemelkedő tudós személyisége, a gépészmérnök, az egyetemi tanár, az MTA levelező tagja, a kiváló konstruktőr születésének 160. évfordulója alkalmából az Óbudai Egyetem és annak, a tudós nevét viselő Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kara megemlékezés sorozatot szervezett. A rendezvénysorozat illeszkedik az Egyetem „140 év a gazdaság és a tudomány szolgálatában” szlogenű jubileumi eseménysorába.
Július 2 – án 11.00 órakor került megnyitásra a Kandó Emlékkiállítás a Tavaszmező utca 17. I. emeletén.
Nagy érdeklődés övezte 2019. július 10-én, szerdán az Erkel Színházban megrendezett Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar Diplomaátadó ünnepségét, amely az Óbudai Egyetem Jubileumi rendezvénysorozatában került megtartásra. A jubileumi évében a Kandó Kálmán születésének 150., a Kandó, mint oktatási intézmény 120., és mint felsőoktatási intézmény 50. évfordulójára emlékezünk.
Nagy érdeklődés övezte 2019 július 11-én, csütörtökön a Magyar Vasúttörténeti Parkban megrendezett Kandó Emlékülést, amelyen a Kandó Kálmán születésének 150., a Kandó, mint oktatási intézmény 120., és mint felsőoktatási intézmény 50. évfordulójára emlékeztek.
Jubileumi diplomaátadó rendezvénnyel ünnepelt a Városház téren az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara, amely idén lett 5 éves. Az önálló műszaki Kar neve a tartalmas éveknek köszönhetően eggyé vált a székesfehérvári műszaki felsőoktatással, amely az önkormányzat, a gazdasági szervezetek és az intézmény „szövetségén” alapul. Ennek megfelelően az ünnepségen Dr. Cser-Palkovics András SZMJV polgármester, Földesi Gabriella kancellár, Prof. Dr. Kovács Levente rektorhelyettes, Zerényi Zoltán az IBM Közép-európai igazgatója, Dr. habil. Györök György dékán is részt vett.
A Kandó több száz egykori hallgatója vett részt szeptember 20-án az intézmény öregdiákjainak első találkozóján a Tavaszmező utcai épület udvarán. A jó hangulat, a viszontlátás öröme, a Kandóhoz tartozás összetartó ereje mind azt mutatták, hogy él a „Kandós szellem”, szükség és igény van az ilyen találkozókra.
2019. szeptember 26-án jubileumi emlékkonferenciát rendezett a Bánki Kar a Bánki Donát Gépipari Műszaki Főiskola alapításának 50. évfordulója tiszteletére, melyre a Kar jelen munkatársai és hallgatói mellett meghívást kaptak az intézmény korábbi oktatói és diákjai.