XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia - Had- és Rendészettudományi szekció

A magyar felsőoktatás hagyományosan legnagyobb, kétévente lebonyolításra kerülő hallgatói tudományos seregszemléjére, a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára kerül sor 2019 tavaszán.

A rangos esemény idén 16 tudományterületen kerül megrendezésre. A Had-és Rendészettudományi Szekció szervezője az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kara. A rendezvény időpontja: 2019. április 16 - 18.

Az OTDK Had- És Rendészettudományi Szekció kiemelkedő bemutatási és értékelési fórum a témában érintett legkiválóbb egyetemisták és főiskolások 2017–2019-ben elért, és intézményi konferenciákon már minősített tudományos eredményei számára. A szekció 18 tagozatában olyan jelentős, hazai és nemzetközi szinten is meghatározó és napjaink világát érintő témák kerülnek bemutatásra, amelyek a jövőben meghatározhatják a had- és rendészettudományi területek színterét. Szó lesz a nemzetbiztonságról, a biztonság- és védelempolitika témaköréről, biztonságtechnikáról, iparbiztonságról, de komoly dolgozatokat ismerhetünk meg a kiberbiztonság, közlekedésbiztonság, katonai elektronika vagy a katonai közlekedés és katonai repülés területéről. Nem maradhat el a kriminológia, kriminalisztika párosa, a pilóta nélküli légijárművek és a robotika, a hadtörténelem, a polágir védelem és a tűzvédelem és mentésirányítás hallgatók körében népszerű tagozata. Szó lesz a vám, adó- és jövedéki igazgatásról, az általános rendészetről, de az alkalmazott társadalomtudományok is terítékre kerülnek.

Az országos konferencia célja az, hogy ösztönözze a hallgatói tudományos és művészeti diákköri tevékenységet, támogassa a tehetséges hallgatókat és mestereiket. Adjon segítséget a kutatómunkában való továbblépéshez és a pályakezdéshez, ösztönözze a doktori képzésre történő jelentkezést.

Óbudai Egyetem

Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar